Brooks Adrenaline GTS 21 recenzja
Brooks Adrenaline GTS 21 recenzja , czyli moja pierwsza styczność z tą marką. Pierwsze 100km za mną… czyli czas na podsumowanie, jak mi się w nich biega? Zapraszam na test.
Brooks Adrenalinę GTS 21 – co to w ogóle jest ?
Jest to but stworzony na codzienne klepanie kilometrów. Da radę zarówno po leśnych ścieżkach, ale przede wszystkim stworzony jest na asfalt. Ma dość sporą dawkę amortyzacji (DNA LOFT), może być i dla początkującego biegacza, jak i starego wyjadacza. Mają też specjalny system, który w założeniu ma dbać o kolana (GuideRails). Mają też duży spadek pięta palce – 12mm. Rozmiar 44,5 waży 308 gram.
Pierwsze odczucia z Brooks Adrenalinę GTS 21
- But jest przyjemny w dotyku,
- podeszwa wygląda faktycznie na solidną,
- Ma sztywną piętę – jako dodatkowy element stabilizacji
- Jest z siateczki 3D Print, która dość fajnie otula stopę
- Do spadku pięta palce trzeba się było przyzwyczaić
100 km… więc jakie wrażenia?
Mogę stwierdzić, że Brooks adrenaline GTS 21 jest fajny, dobrze zrobiony i wygodny. Biega mi się w nich dobrze. Co ważne, w środku jest odpowiednio wykonany i nie miałem jeszcze ani jednego odcisku czy otarcia. Miękka wyściółka w połączeniu z usztywnianą piętą, robią robotę. Inaczej niż w Reebok Floatride (TUTAJ) pięta była również usztywniona, jednak wykonanie było trochę gorsze. Powoduje to ocieranie Achillesa (do dzisiaj je mam i często wracam z otarciami po treningu).
Guide Rails w Brooks Adrenaline GTS 21
Guide Rail – czyli system, który ma wpływać na działanie kolan i wspierać je. Są to „prowadnice” zlokalizowane w bucie, które mają działać w momencie gdy ich potrzebujesz (gdy pięta za bardzo ucieka na boki). Mają redukować rotację pięty i goleni. Od kilku lat z kolanami nie mam większych problemów, czasami jakiś lekki ból się zdarzy, ale w tym przypadku nic nie bolało. Jednak trudno trochę to mi ocenić, z chęcią zapoznałbym się z opinią osób, które mają z kolanami problem.
Amortyzacja w Brooks Adrenaline GTS 21
Jest spora, czuć ją. Na minus z uwagi na wagę, bo 300 gram to jednak dość sporo. Z drugiej strony, biega się w nich bardzo przyjemnie. Na trening szybkościowy na bieżni może i bym ich nie zabrał, ale na jakieś 80% moich treningów już tak. To też nie jest tak, że nie da się w nich biegać szybko – bo miałem kilometry po 3:45 min/km w tych butach. Jednak wagę czuć, lżejsze buty nadają się do tego bardziej. Za to każdy inny trening, jest w nich już bardzo komfortowy.
Bardziej plusy??? czy minusy?
- ma dość wyraźny bieżnik, dzięki czemu trzyma się drogi. Biegałem po asfalcie (suchym i mokrym), po drogach leśnych i sprawdzały się w każdych warunkach (czyli plus)
- po 100 km na razie totalny brak znaków używania (poza brudem;) czyli kolejny plus.
- dość spora waga (to minus)
- duża amortyzacja i stabilizacja (to plus na częste i dłuższe biegi)
- wygodne… tak, to duży plus
Podsumowanie Brooks Adrenaline GTS 21 recenzja
Jest to solidny but, z solidnym wsparciem stopy i kolan. Dobrze sprawdza się zarówno po duktach leśnych jak i asfalcie. Jestem zadowolony z tego jak jest wykonany i jak mi się w nim biega. Marka przypadła mi do gustu i z chęcią sprawdziłbym, jak sprawdza się coś lżejszego i szybszego :).
Jeżeli chcecie więcej danych technicznych itp., to kliknijcie TUTAJ