ON Running Cloudultra test
Moja pierwsza styczność z marką On i od razu model z najwyższej półki, do biegów ultra. Zapraszam na Cloudultra test. TUTAJ TEST CLOUDULTRA2
ON Cloudultra – co to w ogóle jest ?
Jest to propozycja na najdłuższe dystanse. Mają wspierać biegacza swoją amortyzacją Cloudtec, jak i kilkoma innymi ciekawymi rozwiązaniami, takimi jak podeszwa Missiongrip czy systemem FlipRelease. Rozmiar 45 waży 340 gramów.
Pierwsze odczucia z On Cloudultra
- Swoje waży, chyba najbardziej ciężki but jaki mam w swej szafie
- waga jednak, to nie wszystko, da się w nich pobiec dość szybko i na nogach tak bardzo jej nie czuć
- patrząc na konstrukcję, jest solidny w wykonaniu, ma duży element utwardzenia na bucie zapobiegający uderzeniu/zalaniu
- solidna porcja amortyzacji
- drop 8mm, jak dla mnie ok.
- dla mnie istotnym aspektem jest też wygląd, tutaj duży plus, bo bardzo mi się spodobały, zarówno kolorystyka jak i sam jego kształt
- z drugiej jednak strony… na biegi górskie biały kolor? to nie jest chyba dobry pomysł.
- rozmiar – wchodzą trochę mniejsze, dla mnie komfortowy jest 45 (zwykle 44-44,5), warto więc przymierzyć.
- Cena: 840 PLN
100 km… więc jak wrażenia?
Jest dobrze, but jest wygodny, jeszcze nie przyprawił mnie o żaden odcisk. Biega się w nich swobodnie, dobrze trzymają się nawierzchni. Z jednej strony plusem jest to, że jest mocno zabudowany (chroni przed dostaniem się wody do środka buta czy uderzeniem w coś twardego), z drugiej jest mniej przewiewny i noga trochę się w nim poci.
Technikalia w On Cloudultra
Bieżnik i podeszwa:
Missiongrip: Wielokierunkowe wypustki sprawdzą się na śliskim błocie czy mokrych kamieniach. Tutaj się zgadzam, dobrze trzymają się zarówno twardych nawierzchni, jak i bardziej śliskich. Testowane na błocie, śniegu, kamieniach czy asfalcie.
Cloudtec – amortyzacja i Speedboard
miękkie lądowanie i sprężyste odbicie. Obawiałem się o ich wagę, jednak przez wstawkę w śrkdpodeszwie kumulującej energię uderzenia w ziemię i przekazującej ją w momencie wybicia – wagi butów nie czuć. Do tego samo lądowanie jest przyjemne. Podeszwa jest też tak zbudowana, że do „chmur” nie dostają się kamienie (przynajmniej mi jeszcze ani jeden nie wpadł, a były ku temu powody).
FlipRelease
Czyli uchwyt w sznurówkach, pozwala na natychmiastowe zwiększenie powierzchni w bucie (luzowanie sznurówki za jednym dotykiem).
Kolor
no właśnie… tylko ten kolor. Na plus jest to, że biała warstwa jest dość łatwa do umycia.
On Cloudultra test – podsumowanie
Jestem z nich bardzo zadowolony. Stały się moim butem pierwszego wyboru gdy idę do lasu, zrzucając z piedestału Reebook All Terrain Craze (o nich TUTAJ). Są dobrym butem terenowym, z dobrą amortyzacją i dopasowaniem buta do stopy. Mimo wagi, są dynamiczne.
ON Cloudultra test – po słowie
1 100km przebiegu. Buty udały się właśnie na emeryturę. Jak widzicie z lewej strony, dość mocno dostały w kość. Muszę powiedzieć, że dość szybko było widać pierwsze przetarcia te z boku buta (już coś koło 500 km). Z plusów, bieżnik był jeszcze trochę widoczny, ale np. tył buta już dość mocno wykoślawiony. Czy te 1 100 to dużo, czy mało? musicie sobie sami na to odpowiedzieć :).
Jedna odpowiedź
[…] tych trochę cięższych (trochę cięższe od Brooks Adrenaline 21 , za to lżejsze np. od CloudUltra czy CloudUltra2). Jest to spowodowane głównie dużą ilością […]